• http://operaslovakia.sk/zo-stredoveku-do-muzea/Wolfgang Amadeus Mozart: - Così fan tutte, Opera SND 22.1. 2016
    "Guglielma spieval na 1. premiére vskutku výborne Daniel Čapkovič, ktorý má farebný, veľký, tmavý barytón, vynikajúco vedený, technicky bezchybný, takže ho dokáže zjemniť a spraviť zamatovým. Akoby sa práve v Mozartovi našiel – hoci doposiaľ spieval azda všetky štýly, až po modernu… Mozart preveril jeho skutočnú vokálnu techniku, srdce i výraz."

Autor: Terézia Ursínyová, 24.1.2016
http://operaslovakia.sk/cosi-fan-tutte-v-snd-skola-milencov-s-moralnym-odkazom/ 

  • Wolfgang Amadeus Mozart: - Così fan tutte, Opera SND 22.1. 2016
    "Daniela Čapkoviča vedenie bratislavskej opery tlačilo do dramatických barytónových partov. Na premiére jednoznačne dokázal, že jeho miesto je na lyrickom teritóriu. Guglielmovi vtisol nielen kovovo jasný a pritom mäkký tón, voľne sa nesúci v každej polohe, ale aj veľkú dávku slohovej čistoty. Daniel Čapkovič ako mozartovský hrdina bol jednoznačne objavom naštudovania a veľkým osobným úspechom ambiciózneho umelca. "

Autor: Pavel Unger, 24.1.2016
http://operaplus.cz/cosi-fan-tutte-v-bratislave-pod-carou-k-situaci-v-snd/

  • Giuseppe Verdi - Simon Boccanegra, Opera SND

      "Daniel Čapkovič na 2. premiére spieval prieraznejším, ale vyrovnaným barytónom celé predstavenie, pričom vložil do roly aj        veľa dramatického efektu – až na nekonečnú scénu zomierania v podaní oboch predstaviteľov. "

                                                               Autor:  Terézia Ursínyová, 23.5.2016
http://operaslovakia.sk/zo-stredoveku-do-muzea/ 

        "Simona Boccanegru v druhej premiére stvárnil Daniel Čapkovič, ktorý na scéne dominoval. Jeho hlas mal širokú paletu                 farieb, ...

 Autor:  Peter Cyprich, 23.5.2016
http://operaplus.cz/snd-simon-boccanegra-po-druhe/